Blog Analizi Bölümü Kuralları

Anasayfa Forumlar Blog Analizi Blog Analizi Bölümü Kuralları

Etiket: , ,

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #845
  Hasan
  Üye

  WordPress ile yapılmış farklı, ilginç blogları burada paylaşabilir, kendi blogunuz hakkında diğer üyelerin öneri/tavsiyelerini sorabilirsiniz.

  Bu bölümde amaç site tanıtımı yapmak değil, diğer üyelerin bir blog hakkındaki görüşlerini almak olmalıdır.

  Bir blog için konu açarken ve cevap yazarken şu kurallara uyulmalıdır:

  1-) Konu başlığı sadece blogun ismini içermeli. "Çok güzel bir site", "Mutlaka ziyaret edin" şeklinde konular açılmamalıdır.

  2-) Konunun mesaj bölümünde blogun adresi (URL), kısa tanıtımı, içeriği (ne hakkında olduğu, amacı, hangi konularda yazıların olduğu) anlatılmalıdır. Ve eğer diğer üyelerden blog hakkında belirli bir konuda öneri bekleniyorsa bu açıkça belirtilmelidir.

  3-) Bölüm blog analizi olduğu için yapılacak olumlu/olumsuz eleştirilere hazır olmalısınız, eğer olumsuz eleştiri kabul etmiyorsanız lütfen buraya bir başlık açmayın.

  4-) Önceliği kendi sitenize değil, tüm üyelere faydalı olacağını düşündüğünüz bloglara verin. WordPress ile yapılmayan bloglar için konu açmayın.

  5-) Yapılan yorumların yapıcı, site için iyi yönde geliştirici olmasına dikkat edin. "Hoş", "Güzel" gibi kısa cevaplar yazmamaya dikkat edin.

  6-) Foruma katılımı bulunmayan üyelerimizin, ilk mesajlarında kendi bloglarını tanıtan başlık açmalarını hoş karşılamıyoruz. Bu şekilde açılan başlıklar silinir.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.