Forum ve kullanım kuralları

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Yazar
  Yazılar
 • #820

  Forum kuralları:

  Foruma üye olanlar, mesaj yazanlar aşağıdaki kuralları kabul etmiş sayılır, lütfen tüm kuralları okuyun.

  WordPress Türkiye forumları, WordPress hakkında her türlü sorunu Türkçe olarak çözme ve belgeler ile beraber Türkçe kaynak yaratmak için açılmıştır. Yönetici, editör ve diğer katılımcıların yardımlarıyla daha da çok gelişmesi beklenmektedir. Herhangi ticari bir amaç gütmemektedir ve tamamen yardım amaçlıdır.

  Forumlarımızda belirli bir üslup oluşturma çabalarımıza katkıda bulunmak için lütfen tüm üyelere karşı saygılı davranınız.

  1. Üyelik

  a. Forumda aktif olarak rol üstlenebilmek için üye olunması gerekmektedir.

  b. Üye olurken girilen e-posta adresinin doğru olması gerekmektedir. Buna uymayan üyelerimizin üyelikleri silinecektir.

  c. Üyelik tek kişiye özeldir, başka birine devredilemez. Aynı kişi de farklı isimlerle birden fazla üyelik açamaz.

  2. Kullanım

  a. Forumlarda yazılan mesajlardan mesajı yazan kişi sorumludur. WordPress-TR oluşumu gönderilen mesajlardan sorumlu değildir.

  b. Foruma T.C. yasalarına ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar gönderilemez.

  c. Foruma içerisinde hack, crack, warez, porno, illegal link bulunduran mesajlar gönderilemez.

  d. Forumlara içerisinde tehdit, küfür, kabalık, saygısızlık, nefret, örf ve adetlere aykırı, din, dil, ırk ayrımına yönelik ve yöneticileri, diğer kullanıcıları küçümseyen ibareler barınıran mesajlar gönderilemez.

  e. Forumlarda kişisel problem ve anlaşmazlıklar içeren mesajlar gönderilemez, kişisel tartışmalar yapılamaz.

  f. Gereksiz sohbetler, ve aşırı geyik yapılamaz.

  g. Reklam içerikli, diğer kullanıcıları rahatsız edecek mesajlar gönderilemez.

  h. Eğer bir eklenti veya temayı diğer kullanıcılarla paylaşıyorsanız ve bu eklenti veya tema size ait değilse geliştiricisinin adresini vermelisiniz.

  i. Yeni bir konu eklerken kullanılan başlık açıklayıcı olmak zorundadır ve foruma gönderilen mesajlarda dilbilgisi ve gramere dikkat edilmelidir. Bir mesaj veya konu başlığı tamamı büyük harfle veya kalın olarak yazılamaz, mesajlarda ve konu başlıklarında "Lütfen yardım", "Acele" şeklinde ifadeler kullanılamaz.

  j. Forum yardımlaşma amaçlıdır, üyelerden yardım isteniyorsa mesajlarda açık ve net olarak sorun anlatılmalıdır; mesajlarda e-posta/mesajlaşma adresleri verilerek yardım istenemez.

  k. Forumda yöneticiler de dahil herkesin herhangi bir karşılık beklemeden tamamen gönüllü olarak sorunları çözmeye çalıştığı bilinmelidir. Her sorunun çözüleceği garanti edilmez, bunu hesaba katarak üye olunmalı ve mesaj yazılmalıdır.

  l. Forumun kullanımını öğrenmek için Forum Kullanımı konusu okunmalıdır.

  m. WordPress Türkiye hakkında öneri ve eleştirilerinizi iletisim {at} wordpress-tr {nokta} com adresinden bize iletebilirsiniz.

  n. Burada belirtilen kurallara uymayan tarz mesaj ve konular yöneticiler tarafından silinebilir veya mesaj üzerinde düzenleme yapılabilir; kurallara uymayan kullanıcılar yönetim tarafından uzaklaştırılır veya engellenir.

  Kullanım kuralları:

  Forumda sistem olarak sade, hızlı ve kullanışlı olan bbPress‘i kullanıyoruz.

  Forumu ilk kez kullanacaksanız birkaç şeyi bilmenizde fayda var.

  Üyelik

  Öncelikle foruma kayıt olmadan konuları okuyabilirsiniz. Fakat konu açmak ve konulara mesaj göndermek için https://www.wp-tr.org/forum/register.php adresinden kayıt olup kullanıcı adınızla giriş yapmalısınız.

  Giriş yaptıktan sonra Forumlar kısmındaki ana bölümlerden ihtiyacınıza uygun olan bölümü seçip konuları okuyabilir, Son Tartışmalar bölümünden forumdaki son mesajlara ulaşabilir ve istediğiniz ana bölüm altına yeni bir konu açabilirsiniz.

  Etiketlerle Konulara Daha Hızlı Ulaşın!

  Yeni konu açmadan önce daha önceden açılmış konuları gözden geçirin, belki daha önce aynı konu işlenmiştir. Bu amaçla forumda arama yapmayı, kategoriler arasında gezinmeyi deneyebilirsiniz. Ve konulara verilen etiketler sayesinde istediğiniz konuları bulmak çok kolaydır. Etiketlere forum ana sayfasından ve https://www.wp-tr.org/forum/tags.php adresinden ulaşabilirsiniz.

  Örnek olarak temalarla alakalı bir konuyu açan kişi ilgili konuya "tema" etiketini verirse "tema" etiketinin altında bu konu da listelenecek. Ve siz tema ile ilgileniyorsanız bu etikete bakarak bu konudaki mesajlara ulaşabileceksiniz. O yüzden etiket kirliliği yaratmamak için, kendi kişisel site adlarınız, ya da ufak bir noktaya denk gelen etiketler eklemekten kaçının. Minimum genele göre etiketlerinizi ekleyin, birden fazla ekliyorsanız aralarında virgül olsun. (örn: k2 ile stil sorununuz varsa etiketleriniz şu şekilde olabilir -> k2,tema,css ) Gereksiz ve konuyla ilgili olmayan etiketler eklemeyin.

  Aradığınızı bulamadıysanız, çekinmeyin sorun!

  Açmayı düşündüğünüz konu daha önce açılmamışsa yeni bir konu açmaktan çekinmeyin! Uygun bölümü bulun ve konu başlığını ve mesajınızı yazın. Burada mesajınızın hemen altında yer alan etiketler kısmına da konuyla alakalı anahtar kelimeleri aralarında boşluklar bırakarak girin. Ve konuyu ekleyin, etiketleri konuyu ekledikten sonra da düzenleyebilirsiniz.

  Önemli!

  Yeni eklediğiniz konu bir destek sorusuysa, yani yardım istiyorsanız konuyu ekledikten sonra konu sayfasında durumu belirleyin. Yeni açtığınıza göre durumu "çözülmemiş" olarak belirleyip "değiştir" düğmesine basın. Böylece konunuz çözülmemiş konular sayfasında yer alacak. Sorununuz çözüldükten sonra konuyu aynı şekilde "çözülmüş" olarak işaretleyin. Ayrıca bkz.

  Yardım isteme ve Yardım etme

  Yardım istiyorsanız dikkatli olun. Açtığınız konu başlığı açıklayıcı olsun. "Lütfen yardım", "Acele" şeklinde konu açarsanız başlığınız yöneticiler tarafından silinebilir. Ve sabırlı olun, mesajınıza anında cevap alamayabilirsiniz, o konuda bilgisi olan olmayabilir. Üstte anlatıldığı gibi konunuzu "çözülmemiş" olarak işaretlediyseniz konunuz https://www.wp-tr.org/forum/view/unresolved adresinde listelenecek.

  Foruma herkesin katkısı olmalıdır, bu amaçla siz de başkalarına yardım edebilirsiniz.

  Konuları takip etme, favori konular, mesaj bildirimi

  Ayrıca konulardan dilediklerinizi favorilerinize ekleyebilir, takip etmek istediğiniz konuları konu sayfasıdaki "Bu konu için RSS beslemesi" bağlantısını RSS okuyucunuza ekleyerek yeni mesajlar için takip edebilirsiniz.

  Eğer bu şekilde konuları RSS okuyucu ile takip etmek sizin için uygun değilse e-posta ile de konuları takip edebilirsiniz. Bu şekilde favorilerinize eklediğiniz konulara yeni mesaj eklenince e-posta adresinize bildirim mesajı gelir. Ayrıntılı bilgi için şu adrese bakın:

  https://www.wp-tr.org/forum/topic/18

  Mesajlara Html etiket eklemek

  Forumda mesajlarınıza Html etiketler eklemek istiyorsanız şu konuyu okumanızda fayda var, verilen kodları kullanarak mesajlarınıza örneğin resim ekleyebilir, başka sitelere bağlantı verebilir, mesajlardan alıntı yapabilirsiniz. Forum kullanımı konusunda sorun yaşıyorsanız Forum Kullanımı Hakkında Sorularınız konusuna mesaj gönderebilirsiniz.

  Avatar kullanımı

  Forumda avatar kullanmak isterseniz, profilinize giderek kullanmak istediğiniz .png, .gif ya da .jpg formatındaki ve boyutları 98×98 pikseli aşmayan grafik dosyasının URL’sini girmeniz yeterlidir. Dikkat etmeniz gereken en önemli unsur avatarınızın diğer kullanıcıları rahatsız edebilecek unsurlar barındırmamasıdır. Avatarınız için imageshack.us gibi ücretsiz bir grafik sunucusu kullanabilirsiniz.

  Öneriler, Sorunlar?

  Forum hakkında önerileriniz, sorunlarınız için WordPress Türkiye bölümüne yeni bir konu ekleyebilirsiniz. Ve WordPress Türkiye ekibiyle bir konuda iletişim kurmak için iletisim {at} wordpress-tr {nokta} com adresini kullanabilirsiniz. WordPress hakkında yardıma ihtiyaç duyduğunuzda lütfen bu e-posta adresine mesaj göndermeyin, forumda sorun, daha kısa sürede daha çok kişiye ulaşacaksınız.

  #20385

  Merhaba, iletişime geçmeye çalışıyorum fakat ulaşamıyorum.

  Açılan konuyu silmek istiyorum.
  https://bit.ly/3pfRVKl

  Konuyu düzenle bölümü çalışmıyor. Konuyu silerseniz sevinirim.

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.