IMDBTag – IMDB Film Bilgi Etiketi Eklentisi

Anasayfa Forumlar AR-GE IMDBTag – IMDB Film Bilgi Etiketi Eklentisi

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3436
  drony
  Üye

  WordPress Türkiye’nin Notu: Eklenti imdb’nin uyarısı sonucu geliştiricisi tarafından yayından kaldırılmıştır. Şimdiye kadar eklentiyi indirip kullanan üyelerimiz, yasal olarak sorun yaşamamak için lütfen eklentiyi sitenizden kaldırın. Eklenti geliştiricisi ile iletişime geçtik bize cevabı şöyle:

  Bazı kişisel nedenlerden dolayı vakit bulamadığım için durumu açıklama fırsatı bulamadım. Düşüncesizliğimden dolayı kusura bakmayın.

  Imdb etiketi yasal taraftan her türlü içeriği kısıtlıyor. Fakat bu kapsamda çalışan diğer forum ve cms sistemleri için, benzer eklentiler mevcut çoğu kişisel sitelerde kullanıldığı için imdb takip etmiyor. Fakat ticari bir amaca yönelik kullandıldığında bu kullanıcı için sorun olabilir. Her iki durumda da kullanımı yasal değildir.

  Imdb Telif Hakkı politikasından bir satır:

  "Robots and Screen Scraping: You may not use data mining, robots, screen scraping, or similar data gathering and extraction tools on this site, except with our express written consent as noted below."

  Tarafıma iletilen uyarı:

  "This is to notify you that your plugin is in violation of the IMDB terms of services and Copyright and Conditions of Use. You are hereby asked to remove this plugin and discontinue support for it in a period of one week. or else we will be forced to take legal action against yourself and your hosting company to the fullest extent of the law.

  Have a Good day.

  Mark Heldenberg

  IMDB.com"


  Merhaba,

  Daha önce IPB forum betiği için yazdığım bu bileşeni WordPress’te çalışacak şekilde tekrar yazdım. Umarım işinize yarar. Sevgilerle.

  Imdb.com Nedir?

  Imdb (Internet Movie Database) Internet Film Veritabanı olarak çevirebileceğimiz, webteki en büyük film bilgi veritabanı içeriğini sunan sitedir. Imdb.com da film aramak için buraya tıklayınız.

  Imdb Film Bilgi Etiketi Nedir?

  Bu etiket ID numarası verilen film ile ilgili özet bilgileri günlüğünüzde kullanmanıza imkan tanır. Kısaca filmin çıkış tarihi, oyuncular, yönetmen.. gibi yazılı içeriğin yanı sıra filmden kareler gibi görsel içeriğide kolayca günlüğünüzde yayınlamanızı sağlar. Indirmek için buraya tıklayınız.

  İndir

  IMDBTag Türkçe 0.1 sürümünü buradan

  IMDBTag İngilizce 0.1 sürümünü ise buradan indirebilirsiniz.

  Detaylı Bilgi ve Test

  Buradan orjinal konuya ulaşabilir ve test edebilirsiniz

  Ekran Görüntüleri

  "ImdbTag

  "ImdbTag

  "ImdbTag

  "ImdbTag

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.