Proje: WP Tema Sitesi Teması

Anasayfa Forumlar AR-GE Proje: WP Tema Sitesi Teması

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #2921
  heytbecom
  Üye

  WordPress Tema Sitesi (kendim bu tür bir site kurmaya kesinlikle çalışmıyorum çünkü ilgilenecek vaktim yok.) çoğu kişinin istediği bir şeydi. Bunun eksikliğini halen daha yaşıyoruz. Her ne kadar Temaları bireysel olarak Türkçeleştirsekte parça parça oluyor ve ziyaretçiler bu tema hangi sitedeydi diye düşünebiliyor. Bu yüzden benimde katkım oldun istedim ve kendi stilime uygun bir Worpdress Tema Sitesi Teması hazırladım. Henüz tam olarak bitiremedim ama ben çok beğendim doğrusu.

  Yaptığım işlemler:

  – Bedava dağıtılan (6ay önceden neredeyse tüm bedava temaları toplamıştım zaten.) temaların arasından benim yapacağım Projeye uygun temayı seçtim.

  – Temanın kağıt üzerinde şablonlarını tasarladım. (CSS temaya pek benzediği söylenemez ama çok şime yaradı)

  – Bu temanın bir Tema Sitesi olabilmesi için gerekli eklentileri kendime göre topladım. Yaklaşık olarak 14 adet eklenti ile bu işi başarabilirsiniz.

  – header, index, footer, single,page, 404, sayfalarını oluşturdum geri kalan kısım bekliyor daha.

  – Eklentileri öğrenmem 1 günümü aldı. Ama sonunda öğrendim. Mükemmel bir İletişim Formu buldum ama WP?de hata veriyor (metin editörünü yok ediyor. Kodlarında bazı açık etiketler var galiba.)

  – Geldiğim son nokta burası?.

  Yapılacak İşlemler:

  – style.css dosyası düzenli hale getirilecek. Yazı stili göze hoş gelen Yazı Tipiyle değiştirilecek. (önerilerinizi bekliyorum)

  – archive, searchform,

  search.php dosyaları eklenecek.

  – yazarlara link verilecek. Yazar sayfası ihtiyaç olursa oluşturulacak.

  – reklam eklentisi entegre edilecek.

  * Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Henüz bu temayı ne yapacağıma karar vermedim bittirdikten sonra düşünürüm artık. Proje Sayfama ve temanın SS?lerine yada Ön İzlemesine bakmak isterseniz buyrun? Sizlerinde katkılarını bekliyorum

  NOT: Teme henüz bitmediği hem de hostumun Wp2.2 kurulumuna uygun olmadığı için Resimler halinde siteyi dolaşabilirsiniz….

  Ana Sayfa:

  ""

  Tema Sayfası:

  ""

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.