yardım :(

Anasayfa Forumlar Diğer Konular yardım :(

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #19882
  payelos11
  Üye

  Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Henüz bir şey paylaşmadan bir şey istemenin ne kadar görgüsüzce olduğunu bildiğim için özür diliyorum. İnşallah ileride elimden geldiğince benim de yardımım dokunacak forumdakilere.

  Bir program türü arıyorum, yani böyle bir şey var mı anlamında. Şimdi bir örnek vererek anlamanızı sağlayayım; Programımız edebiyat üzerine olsun.. Bunun çeşitli altbaşlıkları vardır. Sözgelimi altbaşlıklarından biri batı edebiyatı. Onun da romantizm, onun da Victor Hugo, onun da Sefiller olsun. Bunlar bir site haritasında, bir indexte rahatça görülebilmeli.Ve ben o indexte istediğim zaman Sefillere bir alt başlık eklemeliyim. Ve bu altbaşlıklardan her biri benim önümde sınırsız uzunlukta boş bir sayfa olarak uzanmalı. Yani içini sonradan doldurmalıyım. Veya tüm araştırmalarımı yaptım, bu süreçte farzedelim, Arap edebiyatını eklemek istiyorum. Örneğin hali hazırda bir defter yazıyorsanız bunu araya sıkıştıramazsınız. Kağıtlar, dosyalar, word dosyaları da belli bir hiyerarşide olmaz, hiyerarşiyi klasörle yapsanız tüm resmi bir arada göremezsiniz. Kağıtlarda, dosyalarda da kopyala yapıştır özelliği yoktur. Kategoriler esnek olmalı yani. Yani tabiri caizse, aşağı yukarı bir vikipedi istediğimi söyleyebilirim. Şimdi gelelim zor olan kısma?

  Vikipedi bir internet sitesidir. Yazılımı mükemmeldir, benim istediğim türün çok üstündedir. Wiki hizmeti veren hazır siteler vardır. Ama ben çalışmalarımı kimsenin görmemesi için, şifreli de olsa bir internet sitesi düşünmüyorum. Ha, internete bağlı olmadan yukarıda söylediğim tarzda bir şeyi chm ile yapabiliriz, ama chm formatının belli bir sayfa düzeni yoktur, eski internet siteleri gibi olduğu için çirkin bir görünüm arzeder. Yani A4 boyutunda yazmazda ekran boyutunda yazar.

  Tek bir cümleyle özetlersek; Vikipedinin internete bağlı olmayanı, chm?nin A4 boyutunda yazılanı :)

  Yardımlarınız için özellikle şimdiden teşekkürler :)

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.