kamil ak

Oluşturulan forum yanıtları

15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 16)
 • Yazar
  Yazılar
 • kamil ak
  Üye

  Herhangi bir wordpress.com sitesine FTP erişimi yoktur. Ayrıca Login.page/WordPress.com tarafından barındırılan bloglarda kullanabileceğimiz tek temalar lisanslıdır ve çok kullanıcılı yazılımımızda çalışacak şekilde uyarlanmıştır, temalar burada wordpress/com/themes/ ve kontrol panelinizde > Görünüm > Temalar konumunda bulunur.

  Güvenlik nedeniyle ücretsiz olarak barındırılan WordPress.com bloglarına FTP erişimi yoktur ve şunları yapamayız:
  herhangi bir üçüncü taraf teması yükleyin,
  alt temalar oluşturun,
  kendi temalarımızı oluşturmak,
  şablonları düzenle,
  kendi düzenlerini oluştur,
  veya diğer temalardaki stil sayfalarını kullanın.

  WordPress.com sitelerinde bazı yerleşik eklentiler bulunur support.wordpress.com/plugins/. Ancak, biz blog yazarlarının wordpress.COM tarafından barındırılan sitelere eklentiler, reklamlar, özel temalar veya üçüncü taraf temalar yükleyebileceğimizi düşündüren herhangi bir şey okuyorsanız, yanılıyorsunuz/yanlış bilgilendirilmişsiniz. O yeteneğe hiç sahip olmadık. WordPress.COM tarafından barındırılan bloglar ile ücretli hosting üzerindeki wordpress.ORG kurulumlarını karıştırıyorsunuz.

  kamil ak
  Üye

  WordPress, PHP ile yazılmıştır ve verileri kaydetmek için MySQL kullanır ve çalışması için Apache gibi bir web sunucusu gerektirir. Açıkça söylemek gerekirse, WordPress, sorguların MySQL tarafından çalıştırıldığı veritabanından veri göndermek ve almak için PHP’yi kullanır, oysa kullanıcı arayüzü . Teknik olarak, bir WordPress blogu çalıştırmanız için bu teknolojilerin hiçbirinin bilgisi gerekmez. Bununla birlikte, nasıl çalıştıklarını anlamak için biraz istekli olmak kesinlikle blogunuzu optimize etmenize yardımcı olacaktır.

  Veritabanlarını yönetmek için bize bir GUI (Grafik Kullanıcı Arayüzü) sağlayan, kullanacağımız açık kaynaklı araca PhpMyAdmin denir. Windows’ta WampServer üzerinde WordPress kullanıyorsanız, PhpMyAdmin önceden yüklenmiş olarak gelir ve onu çalıştırmak http://localhost/phpmyadmin/ adresine gitmek kadar kolaydır. Varsayılan olarak, WampServer MySQL’in varsayılan değerlerle kurulumunu içerdiğinden, PhpMyAdmin’de oturum açmış olursunuz.

  Farklı bir sunucu kullanıyorsanız, önce PhpMyAdmin’i kurmanız gerekir. PhpMyAdmin’in en son sürümünün bir kopyasını almak için indirme sayfasına gidin. İndirilen sıkıştırılmış dosyayı, Linux’ta varsayılan olarak /var/www/ olan Apache’nin (veya Nginx gibi kullanıyor olabileceğiniz başka bir web sunucusunun) ana klasörü içindeki bir konuma açın. Sıkıştırılmış dosyayı açtıktan sonra, web tarayıcınızda PhpMyAdmin dizininin ilgili yoluna gidin. Örneğin, dosyalar Linux sisteminizde /var/www/phpmyadmin/ altındaysa, localhost/phpmyadmin/ adresine gidin. Ancak bu durumda, bir giriş ekranı tarafından karşılanacaksınız.

  Giriş yapmak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazın. En kötü ihtimalle, kullanıcı adınızı ve şifrelerinizi unuttuysanız, WordPress kök dizininde bulunan wordpress yapılandırma dosyasını açın. Örneğin, varsayılan olarak Windows’ta C:\wamp\www\wordpress\wp-config.php ve Linux’ta /var/www/wordpress/wp-config.php. Aşağıdaki satırları arayın:

  /** MySQL veritabanı kullanıcı adı */

  define(‘DB_USER’, ‘<kullanıcı adı burada>’);

  /** MySQL veritabanı şifresi */

  define(‘DB_PASSWORD’, ‘<şifre burada>’);

  Başarıyla giriş yaptıktan sonra, soldaki veritabanları listesinden wordpress veritabanını seçin.
  Seçimde, veritabanındaki tabloların listesini görebileceksiniz. Varsayılan olarak, WordPress 11 tablo oluşturur (tablo önekinin ‘wp_’ olduğunu varsayıyorum). Tablolardan herhangi birine tıklandığında tablodaki veriler satırlar halinde gösterilir.

  PhpMyAdmin çok güçlü bir araç olduğundan lütfen dikkatli olun. Bir değişiklik yaptığınızda, onu “Geri Al” etmenin mümkün olmadığını unutmayın. Bu nedenle, veritabanının yedeğini almak son derece önemlidir. Yedekleme işlemini başlatmak için ekran görüntüsünde gösterildiği gibi üst sekmelerden dışa aktarma seçeneğini tıklayın.

  kamil ak
  Üye

  Eklediğiniz kod, Gönderi başlıklarını istediğiniz sonuca başarıyla dönüştürdü. Ancak bu kez ana sayfanın başlığı son Gönderinin başlığı olarak değişmiştir. “Sayfa, Gönderi, Kategori ve Ana Sayfa” dahil tüm URL’ler için doğru çalışacak şekilde bir kod olmalıdır.

  Kaynak: https://localhosts.mobi/wordpress
  Benim istediğim tam olarak şu:

  Ana sayfa başlığı: <title>Blog Başlığı</title>
  Sayfa başlığı: <title>Sayfa Başlığı</title>
  Gönderi başlığı: <title>Yayın Başlığı</title>
  Kategori başlığı: <title>Kategori Başlığı</title>
  Yazar başlığı : <title>Yazarın Adı</title>

  Tamam…. ?

  kamil ak
  Üye

  localhost/phpMyAdmin/ burada anlatılıyor.

  kamil ak
  Üye

  selam

  yanıtla: WordPress Türkiye Slack kanalı #20382
  kamil ak
  Üye

  wordpress sorunlarını WordPress Status Login Page sayfasından güzellikle analiz edebilirsiniz. Slack, tüm mesajları arşivleme ve arama yeteneğine sahip ekipler arasında gerçek zamanlı mesajlaşma sunar. Blogcular, işletmeler ve uzak ekipler için harika bir araçtır.

  Slack’i kendi ekibimiz için kullanıyoruz ve iş akışımızı geliştirmemize yardımcı olan birçok Slack entegrasyonumuz var.

  Slack’i, şu zamanlarda otomatik bildirimler ve uyarılar almak için merkezi bir iletişim merkezi olarak kullanabilirsiniz:

  Bir yazar sitenizdeki bir blog gönderilerini güncelleştirdi
  Satış ekibinizin bu form üzerinde işlem yapabilmesi için yeni bir müşteri adayı formu gönderilir
  Yeni bir müşteri online mağazanızdan bir şey satın alıyor
  Bir öğrenci üyelik web sitenizde yeni bir kursa kaydolur
  Bir ziyaretçi çevrimiçi web seminerinize kaydolur
  … ve çok daha fazlası.

  kamil ak
  Üye

  hepsi burada tr.via.wiki/plaka/ kaynak

  kamil ak
  Üye

  2020

  yanıtla: #20270
  kamil ak
  Üye

  evet

  yanıtla: #20269
  kamil ak
  Üye
  kamil ak
  Üye

  2019

  yanıtla: WordPress Döviz Kurları Dolar Teması #20239
  kamil ak
  Üye

  Türk Lirası, 4.5800 civarında bir miktar istikrara kavuşuyor.
  Parite bugün bugüne kadar 4.6350 ile 4.5550 arasında kaldı.
  TCMB son dönemde uygulanan parasal tedbirleri takiben sakin görünüyor.
  Greenback’in etrafındaki genelleştirilmiş teklif tonu , gün için USD / TL’nin 4.58 / 4.59 bandında marjinal kazançlar elde etmesini sağlıyor.

  TCMB / sabit TCMB sonrası

  Geçen hafta tüm zamanların 4.9200 seviyesinin üzerine çıkması ve bunun ardından gelen acil durum artışının yanı sıra Türkiye merkez bankası (TCMB) tarafından yapılan parasal tedbirlerin ardından, yakın dönemde bir miktar konsolidasyonun gerçekleştiği görülüyor.

  Aslında, günlük grafikler, özellikle TCMB’nin Çarşamba gününe kadar geçen ay 300 baz puan arttıkça ve merkez bankası daha fazla parasal tedbirler açıkladıktan sonra, geçmiş seanslarda 4.53 / 55 bandında destekli kalmaya devam ettiğini gösteriyor.

  TCMB’nin bir hafta vadeli repo faizi% 16,5 seviyesine yükseldiğini ve Geç Likidite Penceresi’ndeki önceki artışa denk getirdiğini hatırlamakta fayda var. Ayrıca, TCMB gecelik borçlanma ve borç verme faiz oranlarını belirlemek için ± 150 bps’lik bir koridor kurmuştur .

  Mevcut istikrarına rağmen TL, iç politikaya, gelecek ay yapılacak seçimlere ve jeopolitik kaygılara karşı savunmasız kalıyor.

  USD / TRY anahtar seviyeleri

  Şu anda parite 4,5938’de bir sonraki engele bakan 4,7214’te (28 Mayıs’un en yüksek seviyesi) 4.9241’de (tüm zamanların en yüksek 23 Mayıs’ı)% 0.25 oranında değer kazanıyor. Kapak tarafında, 4.5375 (22 Mayıs günü) bir ihlal, 4.4165 (21 gün sma) ve ardından 4.2197 (düşük Mayıs 10) ortaya çıkaracaktır.

  kamil ak
  Üye

  evet

  yanıtla: WordPress Döviz Kurları Dolar Teması #20197
  kamil ak
  Üye

  Spot altın 0,45 düşüşle ons başına 1.274.52 $ oldu. ABD’nin Aralık ayı teslim altın fiyatı 0,4 düşüşle ons başına 1.275.90 $ seviyesine geriledi.

  LBBW’nin emtia araştırması başkanı Frank Schallenberger “1,350 doların üzerine çıktığımızda pazarda Kuzey Kore’yle olan durumun patlayacağı korkusu vardı ve olmadı” diye belirtti. “İnsanlar bunu bir kaç hafta önce yaptığınız kadar önemli görmüyor.”

  “ABD dolarının da geri dönüşünü gördük” dedi. “ABD’de faiz oranlarının yükseldiğini görme olasılığımız o kadar yüksek, altın o kadar iyi değil.”

  Tayvan, ABD’nin faiz artırımının daha yüksek bir ihtimalle ağırlanabileceğini belirtti. Metal, Aralık ayı başlarında 1.250 seviyesine doğru düşebilir. Altın, yükselen ABD faiz oranlarına karşı oldukça hassastır ve bu fiyatlandırılmış olan doların değerini artırırken, faizsiz külçeyi elinde bulundurmanın fırsat maliyetini de yükseltir.

  ABD Senatosu tarafından 2018 mali yılı için bir bütçe planı onaylandıktan sonra dolar, bir günlük en yüksek bir günlük kazançını yayınladı ve böylece Cumhuriyetçiler Demokratik destek almadan bir vergi indirimi paketi talep ettiler.

  yanıtla: #20012
  kamil ak
  Üye

  Online kanallar aracılığı ile artık finansal konularda da tüm internet kullanıcılarının hoşuna gidecek hizmetleri en iyi şekilde gerçekleştirmekteyiz. Öğrenmek istediğiniz birçok döviz kurunun (Dolar, euro, Sterlin, dinar, vb.) alış ve satış fiyatlarını sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.
  Dolar kuru yorumları ile ilgili alış ve satış fiyatlarını güncel olarak görerek bilinçlenmek adına sitemizin güvenilir hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra dolar haricinde euro, Cumhuriyet altın fiyatları ve diğer para birimleri ile ilgili yaşanan en son haberleri öğrenebilirsiniz.
  dolar
  Sitemiz içerisinde yer alan para birimleri kategorisinde dolar ne kadar sorusunun cevabını üzerine tıklayarak anında alacaksınız. Günlük döviz kurları, Dolar ne kadar hesaplama işlemi ve yaşanan gelişmelerden uzak kalmamak adına sizlerde güncel olarak finansal verilerin yayınlandığı web adresimizi takip edebilirsiniz.
  Türkiye’nin uluslararası ticaret hacminin yaygınlaştığı bu son günlerde finansal piyasaya uzak kalmadan öğrenmek istediğiniz her bir haberi rahatlıkla öğrenebileceksiniz. ile artık sizlerde dolar para birimiyle ilgili yaşanan tüm gelişmelerden haberdar olma ayrıcalığına sahipsiniz.

15 yazı görüntüleniyor - 1 ile 15 arası (toplam 16)
Sonrakiler »