Rehberler

WordPress Rehberi

WordPress Rehberi özellikle WordPress’e yeni başlayacaklar için oldukça faydalı olacağına inandığımız bir kaynaktır. WordPress Rehberi’nde özellikle bloglamaya başlamak ve WordPress hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için temel bilgiler bulunuyor.

WordPress Rehberi hakkındaki görüşlerinizi ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşın, rehberin yeni sürümlerinde önerilerinizi dikkate alarak geliştirmeler ve iyileştirmeler yapacağız. Şimdiden teşekkürler.

Tema Türkçeleştirme Rehberi

WordPress için geliştirilen temaların yapıları ve temada geçen ifadeler genelde birbirine benzer, bazı noktalara dikkat ettikten sonra aslında tema çevirisi yapmak çok zor değildir. Bu rehberde Türkçeleştirme yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalara değinilmiştir.

Rehber de temaların çoğunda kullanılan genel ifadeler anlatılıyor. Böylece Türkçeye çevrilmiş temalarda standard bir dil kullanılmış olacak. Öncelikle, eğer ilk kez tema çevirisi yapacaksanız WordPress Türkiye olarak Türkçeleştirdiğimiz temaları incelemenizi öneririz. Türkçe temalara https://www.wp-tr.org/kategori/temalar/ adresinden ulaşabilir, istediklerinizi indirebilirsiniz.

[dm]10[/dm]