WordPress Blog

WordPress Avrupa Katılımcı Günü

26.06.2016 | WordCamp Avrupa 2016

IMG_3150

WordPress Avrupa bitti fakat etkinlikler bitmedi. Bugün de düzenlenen katılımcı gününe katılıyorum. Dünyanın çeşitli şehirlerinden gelen 500’e yakın katılımcı bir gün boyunca WordPress’e yapabildiğimiz kadar katkı yapmaya çalışacağız.

Şu an ekipler tanıtılıyor ve gün içinde neler yapılacağı anlatılıyor. 15 farklı alanda bir gün boyunca WordPress’e katkıda bulunacağız.

 

IMG_3152

Çeviri ekibine katılarak katılımcı gününde üzerime düşeni yapmaya başladım. Üstte gördüğünüz Çevirmen Wapuu yapıştırması da bilgisayarıma çoktan yapıştı bile. WordPress Türkiye Çeviri Ekibinden arkadaşların (Halil, Soner ve Türker) da katılımıyla bugün WooCommerce eklentisini Türkçe’ye çevirmeye çalışacağız.

 

IMG_3154

WordCamp ve WordPress buluşmaları hakkında bir panel ile güne devam ediyorum. Panelden bazı notlar;

1 kişi bile olsanız buluşmalara başlayın, en azından başlamış olursunuz.

50 kişi, wi-fi ve kahve varsa yaptığınız şey bir WordCamp’tir.

Yerel konuşmacılara ağırlık vermeye çalışın.

WordPress buluşması yapıyorsunuz diye sadece WordPress buluşmalarına katılmak zorunda değilsiniz. JavaScript, PHP vb başka buluşmalara da katılın. Bu şekilde bir çevre oluşturduktan sonra yavaş yavaş WordCamp etkinliklerinde diğer konulara yer vermeye başlayabilirsiniz.

İşin özü süreklilik ve tutarlılık. Her buluşmada katılımı artırmaya çalışın. Zamanla bu işin daha az emek gerektirdiğini göreceksiniz.

 

IMG_3158

Kapanış konuşmasıyla katılımcı günü de bitiyor. WordCamp Avrupa 2016 macerasının sonuna geldik. Bizi takip eden herkese Viyana’dan selamlar!

« | »