WordPress Blog

bbPress 0.8.2.1

24.06.2007 | bbPress

Forum sistemi bbPress’in 0.8.2 sürümü yayınlandı; bu sürümde güvenlik açığı bulunması üzerine 1 gün geçmeden yeni bir sürüm daha yayınlandı: bbPress 0.8.2.1. bbPress’in güncel Türkçe sürümünü bbPress sayfalarımızdan indirebilirsiniz.

bbPress’in bu sürümündeki yeniliklerin bir kısmı ise şunlar:

  • Hiyerarşik Forumlar: Artık forumların sıralaması sürükle bırak yöntemiyle ayarlanabiliyor ve bbPress, bu sürüm ile birlikte alt forumları destekliyor. Yönetim panelinde sıralamayı belirledikten sonra kaydetmeyi unutmayın.
  • Kısa isim temelli kalıcı bağlantılar: bbPress’te şimdiye kadar kalıcı bağlantıları konu numarasına göre ayarlamak mümkündü. (www.wordpress-tr.com/forum/topic/122 gibi) Artık kalıcı bağlantılar, WordPress’te olduğu gibi konu başlıklarının kısa isimlerine göre ayarlanabiliyor. (www.wordpress-tr.com/forum/topic/konu-ismi gibi)

Kalıcı bağlantıları kısa isim temelli yapmak için config.php dosyasındaki $bb->mod_rewrite değerini ‘slugs’ olarak ayarlayın.

  • Eklenti Yönetimi: Artık eklentiler, yönetim panelinden etkinleştirilip, etkisizleştirilebiliyor. Ve eklenti dosyalarının yapısı bundan sonra biraz daha farklı olacak. (Ayrıntılar)

Tüm değişiklikler ve ayrıntılar için bbPress blogundaki 0.8.2: Hot off the bbPress yazısına bakabilirsiniz.

« | »

Bu yazıya link verenler: