WordPress Blog

Matt bizim için dikizledi: WordPress 2.5

18.03.2008 | Haberler

Bugün WordPress Geliştirme blogunda Matt’in yazısını okudum ve özetlemek gerekirse şunlardan bahsetmiş;

Kabaca getirdikleri; özelleştirilebilir başlangıç sayfası, çoklu dosya yüklemesi, bütünleşik galeri, tek tıklama ile eklentilerin güncellenmesi, etiket yönetimi, bütünleşik gravatar, daha hızlı yüklenme

Yeni Yönetim Başlangıç Ekranının daha derli toplu bir görünümü var ve özelleştirebileceğimiz bir RSS beslemesi sunuyor. Yeni bir yazı veya sayfa için link olması da ayrıca güzel. Yönetim menuleri özellikle yeni kullanıcılar için daha kullanışlı bir hale getirilmiş görünüyor. Yeni yazı yazma ekranı sadece en çok kullanılan opsiyonları gösteriyor ve diğerleri siz ihtiyaç duyana kadar gizleniyor. Ayrıca görsel yazı düzenleyici tam ekran kullanma gibi bir şansınız var. Medya ekle seçeneği ile yazılara resim, video veya müzik ekleyebiliyorsunuz. Yazıların yönetim ekranı yeniden tyasarlanmış ve etiketler gibi ek bilgiler sunuyor. Yönetim ekranında eklediğiniz resim, video, müzik gibi medyaları yönetmeniz için de bir seçenek sunulumuş.

Son olarak Matt‘in belirttiğine göre 2.5 ‘in yayımlanmasına sadece bir kaç gün kaldı. Am siz sabırsızsanız Release Candidate 1 olarak indirip test edebilirsiniz.

« | »