WordPress Blog

Otomatik Güncelleme

10.11.2009 | Haberler

Merhaba arkadaşlar,

WordPress ekibi otomatik güncelleme sistemini devreye soktuktan sonra, yerel WordPress ekiplerinin de kendi paketlerini otomatik güncelleme sistemine sokabilmeleri için uygulamalar geliştirdiler. Biz de bir süredir Türkçe paketin de yönetim paneli üzerinden güncellenebilmesine yönelik çalışmalar sürdürüyorduk. En sonunda çalışmalarımız meyvesini verdi. Artık yeni bir WordPress sürümü çıktığında ve biz yeni Türkçe paketi yayınladığımızda, yönetim panelinizde, güncelleme ekranınızda Türkçe paketi de görebileceksiniz. İsterseniz Türkçe paket ile güncelleyebilecek, isterseniz orijinal İngilizce paket ile güncelleyebileceksiniz.

Bu süreçte, blogunuzda/sitenizde 2.8.5 sürümü kullanıyor olsanız da yönetim panelinizde, WordPress 2.8.5 Türkçe çıktığına dair bir uyarı mesajı alabilirsiniz. İsterseniz bu güncelleme uyarısını göz ardı edebilir, isterseniz güncelleme ekranından Türkçe paketi tekrar kurabilirsiniz. Her ihtimale karşı veritabanınızın ve dosyalarınızın yedeğini almayı unutmayın.

Bu gelişmeler ile beraber tr.wordpress.org adresi de kullanıma açıldı. Türkçe paketin otomatik güncelleştirme sürecine dahil olması yolunda tr.wordpress.org adresini de aktif hale getirmiş olsak da biz yine wordpress-tr.com üzerinden gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

« | »

Bu yazıya link verenler: