Wordpress Türkçe Temalar

Açıklamalar:

Sekiz farklı seçenek ile kullanabileceğiniz temayı incelerken bir de türkçeleştirmesini yapayım dedim. Çeviriyi yaparken CSS de bir iki ufak değişiklik yapmak durumunda kaldım. Dilerseniz orjinal CSS dosyalarını kullanabilirsiniz. Custom Field yardımıyla en son gönderilen yazıya bir resim eklemeniz ve anasayfada kullanmanız mümkün (Featured Homepage Image). Resimli anlatımını themelab.com‘da bulabilirsiniz. Ayrıca wigdet desteği ile yan menülere istediğiniz bileşenleri eklemeniz mümkün. Temayı yükledikten sonra Görünüm > Transmission Tema Seçenekleri kısmına gelerek buradan anasayfadaki soldaki özet yazı ve sağdaki başlıkların adetlerini ayarlayabilirsiniz.

Kullanacak olanlara bir iki tavsiye;
Nedense bende Number of additional right posts to display: kısmı (Sağ kısımda görünecek ek yazı başlıkları sayısı:) çalışmadı ama bunu home.php de 41. satırdaki
[code=’php’]$right_setting_num = ’10’;[/code]
kodunda değişiklik yaparak, varsayılan 10 değerini değiştirerek düzenleyebiliyorsunuz.

FlikrRSS eklentisi kullanarak Fotoğraflar kısmını aktif hale getirebilirsiniz. Tema da var olan Flickr kısmını kullanmak istemez iseniz eklentiyi kaldırmanız yeterli oluyor. Burada bir şeye değinmek istiyorum, style.css de flickr resimleri için tanımla yapılmış ve boyutları sabit olarak gösteriliyor. Fakat biz flickr eklentisinden ayarlama yaptığımızda bir hangi ayarı seçersek seçelim bazı resim veya fotoğrafların en-boy oranlarında bir problem çıkıyor. Bunu engellemek için style.css yeniden düzenledim. Siz de Flickr eklentisinde 7 picture, square seçeneğini kullanmalısınız.

Sağ taraftaki “Hakkımda” kısmını sidebar.php 61.satırdan itibaren düzenleyebilirsiniz. Resim dosyası ise tema altında /tmp/image.gif.

8 Farklı stilde sunulan temadan herhangi birini kullanmak isterseniz, orjinal temadaki css uzantılı dosyaları Türkçe temadakilerle değiştirebilirsiniz.

Keyifli kullanımlar dilerim..

« | »

Bu yazıya link verenler: