WordPress Blog

WordCamp Avrupa Birinci Gün

24.06.2016 | WordCamp Avrupa 2016

Açılış

WordCamp Avrupa açılış konuşmalarının ardından başladı. Üç ayrı salonda devam edecek sunumlara canlı yayın bağlantıları üzerinden ulaşıp sizler de takip edebilirsiniz.

1. Salon canlı yayın bağlantısı

2. Salon canlı yayın bağlantısı

3. Salon canlı yayın bağlantısı

Yine WordCamp Europe sayfasından her bir salonun programına ulaşabilir, bizimle beraber etkinliği takip edebilirsiniz.

 

Gary Pendergast

Gary Pendergast açık bir platform olarak WordPress’in nasıl kullanbileceğinden bahsetti. Sosyal etkileşim, güvenlik ve paylaşım açılarından ele alındığında WordPress’in bir platform olarak nasıl konumlanabileceğini ve gelecekte bizleri nelerin beklediğini eğlenceli bir dille bizlere aktardı.

 

IMG_3046

Benzer şekilde John Blackbourn’da “Moving forward with a mature platform” sunumunda WordPress’in farklı yapılarını ele alarak, bir platform olarak nasıl daha iyi bir yolda ilerleyebileceğimiz ile ilgili kendi görüşlerini aktardı.

 

IMG_3047

Sırada bir ofise sahip olmayan firmaların kurucularının katıldığı bir panel vardı. Panelde uzaktan çalışmanın çalışanlar ve firma açısından nasıl işlediği, çalışanların sadakati için neler yaptıkları vb konulardan bahsedildi.

 

Ne yazık ki Leopold Müzesindeki salon dolduğundan bir sunuma giremedim. Devamında ise Tema ve eklentiler arasındaki uyum sunumunu yakaladım.

IMG_3048

Arkalardan da olsa kendime yer bulabildim ve Ulrich Pogson’ın “Themes & Plugins in harmony” sunumuna girdim. Tema ve eklentilerde ön takı kullanımı (prefix) isim alanları kullanımı (namespace) gibi geliştiricilerin dikkat etmesi gereken konular hakkında güzel bir sunum yaptı.

 

IMG_3051

Matt Geri sahneye “The ultimate WordPress development environment” sunumunu yapmak için çıktı. Aktif bir geliştirici olarak WordPress geliştirme konusunda oldukça doyurucu bir sunumla beş farklı açıdan yaklaşarak geliştirme ortamının nasıl olması gerektiğini anlattı. Sunumun detaylarına kendi sitesi üzerindeki sayfadan ulaşabilirsiniz.

Ve yemek molası!

IMG_3055

« | »