WordPress Blog

WordPress Türkçe 2.6

17.07.2008 | Güncellemeler

WordPress Türkiye indir

Merhaba arkadaşlar,
2.6 Türkçe sürümü şu an indirilebilir durumda. Bu vesile ile ben de kendimi tanıtayım. WordPress-TR ekibine yeni katıldım. Ekipteki birincil görevim Türkçe paketleri hazırlamak.

WordPress dil dosyasını WordPress gelişim süreci ile beraber takip edip çevirerek, yeni sürüm yayınlandığında en hızlı şekilde Türkçe paketi hazırlayıp sizlere sunmayı amaçlıyorum. Bu süreçte her türlü görüş ve öneriniz benim için paha biçilemez olacaktır.

Yeni sürüm ile ilgili;
Yine her zaman olduğu gibi yükseltme yapmadan önce mutlaka veritabanınızın ve dosyalarınızın yedeğini almanızı öneriyoruz. Sürüm yükseltmeyle ilgili olarak sizi sürüm yükseltme belgemize yönlendirebiliriz.

Yeni sürümle ilgili sorunlarınızı forumda paylaşabilir, Türkçe pakette bulduğunuz çeviri hatalarını ve çeviri hakkında önerilerinizi bize bildirebilirsiniz.

Önemli Not:
İlk Türkçe paketimde ufak bir problem oluştu. Eray hatayı farketti ve düzelttik. 17 Temmuz 2008 12:36 ile 14:30 arasında Türkçe paketi çekip kurduysanız, “Akismet” ve “Hello Dolly” eklentilerinde Türkçe karakter problemleri ile karşılaşabilirsiniz. Tüm paketi çekmek istemezseniz buradaki dosyayı, dizin yapısını koruyarak WordPress’in kurulu olduğu klasöre var olan dosyaların üzerine yazarak açarsanız problem giderilecektir. İsterseniz indirme sayfasından güncellenmiş paketi de edinebilirsiniz.

Saat 14:30’dan sonra paketi indirdiyseniz herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

« | »

Bu yazıya link verenler: