WordPress Blog

WordPress Türkçe 3.5

12.12.2012 | Güncellemeler

Merhaba arkadaşlar,

WordPress Türkiye indirWordPress Türkçe 3.5 şu an indirilebilir durumda.

“Elvin” kod adlı 3.5 sürümünde en büyük yenilik, görsel yükleme, düzenleme ve galeri oluşturma alanlarında. Geliştiriciler için bir çok yapısal iyileştirme de mevcut. Eskisine göre çok daha performanslı sorgular çalıştırılabilecek. Son olarak yönetim ekranları yüksek çözünürlüklü cihazlar için (yeni iPad, MacBook Pro Retina, vb) elden geçirilip cilalanmış.

Yeni varsayılan tema Twenty Twelve de 3.5 paketine eklenmiş durumda. Kolayca bir içerik yönetim sistemine altyapı olabilecek bir tema.

Bağlantı yöneticisi artık yeni kurulumlarda varsayılan olarak gelmeyecek, bunun yerine bir eklenti olarak istendiğinde yüklenebilecek. Eski kurulumlardaki bağlantı yöneticileri varlığını sürdürecek.

WordPress.org üzerindeki resmi 3.5 duyurusuna da buradan ulaşabilirsiniz.

Yine her zaman olduğu gibi yükseltme yapmadan önce mutlaka veritabanınızın ve dosyalarınızın yedeğini almanızı öneriyoruz. Sürüm yükseltmeyle ilgili olarak sizi sürüm yükseltme belgemize yönlendirebiliriz.

Yeni sürümle ilgili sorunlarınızı forumda paylaşabilir, Türkçe pakette bulduğunuz çeviri hatalarını ve çeviri hakkında önerilerinizi bize bildirebilirsiniz.

« | »