WordPress Blog

WordPress Türkçe 4.3

20.08.2015 | Güncellemeler

Merhaba arkadaşlar,

WordPress Türkiye indirWordPress Türkçe 4.3 şu an indirilebilir durumda. WordPress 4.3 sürümü, caz pianisti Billie Holiday onuruna “Billie” olarak isimlendirilmiştir. Yeni sürüm geliştirilirken hedef; içeriği daha kolay düzenlemek ve sitenizi çok daha kolay özelleştirebilmenize olanak sağlamaktır.

Yeni sürüm videosuna aşağıdan erişebilirsiniz. Başlamadan önce “cc” yazan alana tıklayıp, “Türkçe” seçeneğini seçerek, Türkçe altyazı ile izleyebilirsiniz.


Menüler artık özelleştiricide

Menüler artık özelleştiricide

Özelleştirici içinde canlı ön izleme yaparken menü oluşturun, güncelleyin ve atamalarını yapın. Özelleştiricinin mobil destekli, erişilebilir yeni tasarımı ile bunları yapmak çok kolay. Her yeni sürümle beraber sitenizi istediğiniz hale getirmek daha da kolaylaşıyor ve hızlanıyor.

Biçimleme kısa yolları

Yeni biçimleme kısa yolları ile yazı yazmak artık çok daha hızlı. Yıldız işaretini ve sayıları kullanarak çok kolay bir şekilde başlıklar ve listeler oluşturabilirsiniz. * ve # kullanmaktan çekinmeyin.

Site ikonları

Site ikonları

Site ikonları tarayıcı sekmelerinde, yer imleri menülerin ve mobil uygulamaların ana ekranlarında sitenizi temsil etmeye başlıyorlar. Özelleştirici içinden sitenize özel ikonunuzu yükleyebilirsiniz. Tema değiştirseniz bile ikonunuz değişmez.

Daha iyi parolalar

Daha iyi parolalar

WordPress’in parolalara yeni ve güçlendirilmiş yaklaşımı ile sitenizi daha güvenli kılın. Artık e-posta ile parola almak yerine bir parola sıfırlama bağlantısı alacaksınız. Yeni bir kullanıcı eklerken ister güçlü bir parola oluşturun ister oluşturduğunuz parolanın gücünü görün.

Diğer iyileştirmeler

  • Daha yumuşak bir yönetim deneyimi – Listeleme ekranlarında yapılan bazı iyileştirmeler ile artık WordPress herhangi bir cihazda çok daha erişilebilir ve hızlı çalışıyor.
  • Sayfalarda yorumlar kapalı – Yeni oluşuracağınız tüm sayfalarda yorumlar kapalı olarak gelecek. İsteğimiz tartışmaları olması gereken yere, blogunuza taşımak.
  • Sitenizi daha hızlı özelleştirin – Ön yüzde nerede olursanız olun, yönetici araç çubuğundan özelleştiriciyi açarak çok hızlı ve kolay bir şekilde sitenizde değişiklikler yapabilirsiniz.

Takım

Bu sürüm Konstantin Obenland önderliğinde, 246 katılımcının katkılarıyla geliştirildi.

WordPress.org üzerindeki resmi 4.3 duyurusuna da buradan ulaşabilirsiniz.

Yine her zaman olduğu gibi yükseltme yapmadan önce mutlaka veritabanınızın ve dosyalarınızın yedeğini almanızı öneriyoruz. Sürüm yükseltmeyle ilgili olarak sizi sürüm yükseltme belgemize yönlendirebiliriz.

Yeni sürümle ilgili sorunlarınızı forumda paylaşabilir, Türkçe pakette bulduğunuz çeviri hatalarını ve çeviri hakkında önerilerinizi bize bildirebilirsiniz.

« | »