WordPress Blog

Türkçe Sayfa Sıralama Eklentisi

18.01.2008 | Eklentiler,Haberler

Kişisel blogumda da yazdığım gibi orada paylaştığım tüm wordpress eklenti ve temalarının güncellenmiş ve Türkçeleştirilmiş sürümlerine buradan ulaşabileceksiniz. İlk olarak Sayfa Sıralama eklentisi ile başlıyorum.

Bu eklenti oluşturduğunuz statik sayfaları ve de alt sayfalarını istediğiniz şekilde sıralamanızı ve göstermenizi sağlıyor. Aslında bunun için bir eklenti kullanmaya gerek olmamasına rağmen, tek bir sayfadan ve sıralamayı görerek yapılması işlerimizi oldukça kolaylaştıracaktır. Normal şartlarda eklenti kullanmamamız halinde her sayfayı düzenle seçeneğinden açarak sağ taraftaki Sayfa Sıralaması parametresini (varsayılan olarak ‘0’ ) tek tek değiştirmemiz gerekmekte.

Dosyayı wp-content\plugins dizinine kopyalayıp aktifleştirdikten sonra Yönet menüsüne Sayfa Sıralama alt menüsü eklenecektir. Bu kısma tıkladıkdan sonra çıkan ekrandan sayfalarınızın sırasını + ve – simgelerine tıklayarak yeniden düzenleyebilirsiniz. Bu eklentinin aktif olabilmesi için temanızda wp_list_pages() fonksiyonunu sort_column=menu_order parametresiyle birlikte kullanmalısınız. Örneğin:
[code=’php’]< ?php wp_list_pages('sort_column=menu_order' ); ?>[/code]

Yardım için ShiftThis Support Forumunu kullanabilirsiniz. Keyifli kullanımlar..

« | »

Bu yazıya link verenler: