WordPress Blog

Yeni K2 ve yeni Türkçe dil dosyası

07.09.2006 | Güncellemeler

k2K2 Temasında 1.0 sürümüne doğru yaklaşılırken bilinen hatanın düzeltildiği yeni sürüm (0.9.x serisi) yayınlandı. Biz de K2’nin Türkçe sürümünü güncelledik, çevirisinde önceki sürümlerden farklı olarak K2’nin dil dosyasını kullandık; buradan indirebilirsiniz. Artık K2’nin güncel sürümünü her zaman için aynı adreste bulabilirsiniz. Eğer K2’nin son sürümünü İngilizce olarak kullanıyorsanız, buradan dil dosyasını indirip sıkıştırılmış dosyanın içindeki tr_TR.mo dosyasını tema dizininize yerleştirerek K2’yi Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

Küçük bir hatırlatma; K2’nin dil dosyasında mevcut olmayan kısımlar olduğu için temada az da olsa İngilizce olan yerler var. Bu sorunu geliştiricilere bildirdik, çözüldüğünde biz de temayı güncelleyeceğiz.

WordPress’in yeni sürümü 2.0.4 için de Türkçe dil dosyasını ve paketi güncelledik. Dil dosyasını yine aynı yerden indirip kurabilirsiniz.

Not: Bu paket güncellemesi dil dosyası ve K2 temasından ibarettir, sürüm yükseltme değildir. Eğer Türkçe 2.0.4 sürümü kullanıyorsanız eski dil dosyanızın yerine yenisini kopyalamanız yeterlidir.

« | »

Bu yazıya link verenler: