WordPress Blog

Yeni WordPress Eklentileri 2

29.02.2008 | Haberler

Weblog Tools Collection duyurduğu yeni eklentileri Türkçe olarak haber vermeye devam ediyoruz. En son derleme dün yapılmıştı. Son çıkan eklentilerden derlemeler;

Sort By Comments
Bazı forumlarda kullanılan bir özelliğin WordPress’e eklemenize yarar. Gönderdiğiniz yazıların yayımlanma sırasını değiştirerek en son yorum alan yazıyı en üste gelecek sekilde sıralar. Prologue theme ile kullanımı oldukça mantıklı görünüyor. Eklenti adresi ve ayrıntılarını geliştiricinin sitesinde bulabilirsiniz, denemek veya kullanmak için indirebilirsiniz.

WordPress Tweaks
WordPress Tweaks eklentisi WordPress tercihler kısmına Tweaks adında bir seçenek ekliyor. Bu da bazı ince ayarlamaları yapmanıza izin veriyor. Eklentinin adresinden bu ayarların neler olduğunu detaylı olarak görebilir veya eklentiyi indirebilirsiniz.

WP Spam Blocker
Otomatik olarak yapılan spam yorumları engellemenize yarıyor. Bunu gerçek yorumları denetlemek için kullanılan captcha yöntemini kullanmadan, time-based hash ve and Ajax kullanarak engellediğini söylüyor. Gerçi ben akismet’ten oldukça memnunum ama bunu da denemek gerekir. Eklentinin adresi ve indirmek için link.

MyFTP
WordPress yönetim panelini bir ftp istemcisi gibi kullanmazıa yarıyor. Dosyaları görebilir yeni dosyalar yükleyebilir veya indirebilirsiniz.
Eklenti adresinden indirilebilir.

Shantz WordPress QOTD
Bu eklenti ile birlikte başka birinin sözünden alıntıları blogunuzda yayımlıyabiliyorsunuz. Sevgili Erhan’ın bunun gibi bir eklentisi vardı, yakuter rastgele sözler eklentisi. Bunun bir farkı widget bileşeni olması ve istediğiniz alıntıyı istediğiniz yerde kullanabilme olanağı. Eklentinin sayfasına shantanugoel.com ‘dan ulaşabilir ve indirebilirsiniz.

« | »