WordPress Blog

Yeni WordPress Eklentileri 3

07.03.2008 | Haberler

Yeni WordPress Eklenti haberlerinden derlemelere devam ediyoruz. weblogtoolscollection.com‘daki ilgili haberden derlediklerimiz aşağıda;

Stats Helper Functions And Widgets
Bu eklenti wordpress.com daki istatistik bilgilerinize ulaşarak blogunuzda göstermenize yardım ediyor. Aynı zamanda Widget bileşeni de mevcut. Eklentiye buradan ulaşabilirsiniz.

SEO Friendly Images
SEO Friendly Images yani Türkçe olarak Arama Motorlarıyla Dost Resimler Eklentisi, wordpress blogunuza eklediğiniz tüm resimler için ALT ve TITLE parametrelerini güncellemenize yarıyor. Img tagında kullanılan ALT parametresi eklenen resmin ne olduğunu arama motorlarına tanıtmak için gerekli bir özellik. TITLE ise fare ile resmin üzerine geldiğinizde ziyaretçiye açıklama yapmak için kullanılır. Eklenti ayrıntılarını buradan inceleyebilir ve indirebilirsiniz.

LocalCurrency
Yerel Parabirimi diye çevirebileceğimiz eklenti enteresan ve güzel bir iş yapıyor. Yazılarınızda geçen para birimini okuyuculara kendi parabirimlerine çevirerek gösteriyor. Bunu orjinal parabiriminin yanında ve parantez içerisinde gösterek yapıyor. Örneğin yazınızda 249 YTL kullandınız, USA den okuyan biri bunu 249 YTL (USD$199.20) şeklinde görüyor. Çevrim için değerleri Yahoo! Finance dan alıyor. Eklentinin kullanımı ve açıklamaları içeren sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Magic Keywords
Sihirli Kelimeler eklentisi kişisel blogunuzda yayımladığınız yazılar ve sabit sayfalar için kelimeler üretiyor. Bunu yaparken diğer tag üreteçlerinde biraz farklı davranıyor. Yazının içeriğine göre değişen etiketler oluşturuyor ve sizi etiket girmekten kurtarıyor. Tabi sadece Ingilizce bloglar için geçerli. Türkçe için test ettiğimde örneğin bu yazı için üretilen kelimeler şu şekilde; “SEO Friendly Images, buradan ula, yor, Yaz, arama motorlar, n, ve, g, m, de, kelimeler, bunu, kullan” işinize yayar mı bilmem, eklenti adresi burası.

« | »

Bu yazıya link verenler: