WordPress Blog

Dil dosyası güncellemesi

15.11.2009 | Güncellemeler

Merhaba arkadaşlar,

Bir süredir Türkçe paketi sizlere daha hızlı ulaştırabilmek için, WordPress deposunu yakından takip edip, dil dosyası güncellendiğinde ben de gerekli güncellemeleri yaparak, Türkçe dil dosyasını en güncel halde tutmaya çalışıyordum. Fakat farkettim ki, dil dosyası en güncel halinde olsa da, yeni bir paket yayınlanırken her zaman güncel dil dosyasında olan metinler pakette yer almayabiliyor. Bu yüzden de bazı metinler ingilizce olarak karşımıza çıkabiliyor.

2.8.6 sürümü için dil dosyasını güncelledim ve Türkçe paketi yeniden oluşturdum. Aşağıdaki seçeneklerden birini kullanarak güncellenmiş dil dosyasını edinebilirsiniz;

  • Yönetim panelinizde, menüden Araçlar->Güncelle sayfasına geçip, Otomatik yeniden yükle seçeneği ile otomatik olarak en güncel dosyaları edinebilirsiniz. (Bu işlemden önce yedek almayı unutmayın, ayrıca yaptığınız özel değişiklikler varsa, bu işlemi yapmanın ilgili değişikliklerin üzerine yazacağını unutmayın)
  • İndir sayfamızdan güncel sürümü ya da dil dosyasını indirerek blogunuzu ftp ile güncelleyebilirsiniz.

Hangi seçeneği seçecek olursanız olun herhangi bir işlem yapmadan önce mutlaka veritabanınızın ve dosyalarınızın yedeğini almanızı öneriyoruz.

Mutlu bloglamalar!

« | »