WordPress Blog

Türkçe Share This eklentisi

04.12.2006 | Eklentiler

WordPress blogunuzdaki yazıları ziyaretçilerinizin paylaşmalarını sağlamak istiyorsanız bu konuda en güzel eklentilerden biri yakın bir zamanda Alex King tarafından geliştirilmeye başlanan Share This. Bu eklentiyle ziyaretçileriniz yazılarınızı del.icio.us, digg gibi sosyal imleme sitelerine ekleyerek paylaşabiliyor. Ek olarak ziyaretçilerinizin yazılarınızı e-posta ile arkadaşlarına göndermeleri de mümkün.

Aslında Share This ile benzer işlevlere sahip Sociable gibi WordPress eklentileri de var. Share This’in farkı, sosyal imleme sitelerini simgeler halinde yazının altına yerleştirmek yerine tek bir bağlantıyla ulaşılabilinecek bir menünün altına koyması. Bu sayede yazıda gereksiz görüntü kirliliği olmamış oluyor. Ve e-posta ile paylaşma imkanı da hoş bir ayrıntı.

Bu güzel eklentiyi Türkçe’ye çevirdik ve Türk WordPress kullanıcılarının ihtiyaçlarına daha çok karşılık vermesi ve Türk sosyal imleme sitelerine destek olmak için şu şekilde düzenleme yaptık:

  • Türk sosyal imleme sitelerinden YumiYum!, Limk.com ve +bağcık+‘ı listeye ekledik. Bu şekilde artık ziyaretçileriniz kullandıkları Türkçe sosyal imleme sitelerine de yazılarınızı ekleyebilecekler.
  • Eklentinin orijinalinde bulunan reddit.com yerine reddit’in Türkiye’de yaygın olarak kullanılmayan bölümü olan tr.reddit.com‘u ekledik.
  • Eklentinin orijinalinde bulunan ve Türkiye’de kullanılmadığını düşündüğümüz servisleri eklentiden çıkardık. Bu servisleri de eklemek istiyorsanız benioku belgesine gözatın.

Eklentinin Türkçe sürümünü bu adresten indirebilirsiniz, sürüm notları için geliştiricinin sitesine bakabilirsiniz.

Not: Eklentiyi kurmadan önce kurulum ve kullanımını öğrenmek için benioku belgesini okuyun. Bu yazıyı paylaşmak istiyorsanız alttaki “Bu Yazıyı Paylaşın” bağlantısına tıklayın. :)

« | »

Bu yazıya link verenler: