WordPress Blog

WordCamp Avrupa’da neler oluyor?

10.06.2023 | WordCamp Avrupa 2023

Bu yıl Atina’da düzenlenen WordCamp Avrupa etkinliği Atina’nın en büyük konferans merkezi olan Megaron Atina Uluslararası Konferans Merkezinde (Megaron Athens International Conference Centre – MAICC) düzenleniyor. Şehrin merkezinde yer alan konferans merkezi toplamda 143.000 metrekarelik bir alana sahip, 18 adet toplantı alanı ile birlikte geniş bir sergi ve fuaye alanıyla da hizmet veriyor. Sadece sergi ve fuaye alanları toplamda 12.000 metrekarelik bir alana sahip. WordCamp Avrupa etkinliği de bu geniş alanı en güzel şekilde kullanıyor.

Etkinliğe Avrupa’nın bir çok ülkesinden 1.500’ün üzerinde katılımcı katılıyor. Üç konferans salonunda konuşmalar devam ederken iki konferans salonu da atölye çalışmaları için ayrılmış durumda. Ayrıca bir salon da aile olarak gelmiş katılımcıların çocukları için ayrılmış durumda ve mini bir WordCamp de burada devam ediyor.

Konferans salonlarının hemen dışında, fuaye alanında ve koridorlarda etkinliğe sponsor olan firmaların standları yer alıyor. Oldukça fazla sayıda sponsor olduğu için bu alanlar bir pazar alanı havası taşıyor.

Birçok firma, ürünlerini tanıtmak ve katılımcılarla bağ kurmak amacıyla çeşitli çekilişler ve hediyeler düzenliyor. Katılımcılar hem WordPress ekosistemini daha yakından tanıma fırsatı buluyor hem de yeni işbirlikleri için adımlar atabiliyorlar. WordCamp ekibi de etkileşimi en üst düzeyde tutabilmek, insanların daha kolay birbirleriyle iletişime geçebilmelerini sağlamak için bir oyun eklemiş. Kayıtta size dört adet kartpostal veriliyor. Dördü de birbirinin aynı. Fakat başka katılımcılarda farklı tasarıma sahip kartpostallar var. Konuşup, tanışıp kartpostal takası yapabiliyorsunuz. İletişimi başlatmak için harika bir strateji. Ayrıca kartpostal olmaları da uzaklarda yaşayan sevdiklerinize küçük bir sürpriz yapmanız için sizi tetikliyor.

Her bir konferans salonunda devam eden etkinliklerin listesine buradan, etkinlikleri canlı olarak seyretmek isterseniz de canlı yayın listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Etkinliğe katılım, bu bilgileri size aktarmamızı sağlayan sponsorumuz Güzel Hosting’e bir kere daha teşekkür ederiz. Twitter‘da ve Facebook’da devam eden iki ayrı çekiliş ile WP-Mini paketi kazanma fırsatı devam ediyor.

« |