WordPress Blog

WordPress Türkçe 4.5

13.04.2016 | Güncellemeler

Merhaba arkadaşlar,

WordPress Türkiye indirWordPress Türkçe 4.5 şu an indirilebilir durumda.

WordPress’in 4.5 sürümü, caz saksafoncusu Coleman Hawkins anısına “Coleman” olarak adlandırıldı ve yönetim panelinizde güncelleme için sizi bekliyor. 4.5 sürümündeki yeni özellikle ister yazı yazın ister bir site oluşturun iş akışlarınızı çok kolaylaştıracak.


Düzenleme Geliştirmeleri

illustration-short-inlinelinks

Satır içi bağlantı verme

Yazı yazarken bulunduğunuz yerden bağlantı verebilmenize olanak sağlayan bi yeni özellikle siz sadece yazınıza odaklanın.

Biçimlendirme kısa yolları

Listelerdeki ve başlıklardaki kısa yolları sevmiş miydiniz? Artık yatay çizgi ve <code> ile biçimlendirme işlemlerinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz.


Özelleştirme iyileştirmeleri

illustration-short-responsive-preview

Canlı duyarlı önizlemeler

Sitenizin tüm ekranlarda harika gözüktüğünden emin olun! Özelleştirici içinden mobil, tablet ve masaüstü sürümleri için kolayca önizleme yapın.

Özel logolar

Temalar artık işletmenizin ya da markanızın logosu için de destek sağlayabiliyor. Yirmi Onbeş ve Yirmi Onaltı temalarında özelleştirici içindeki Site kimliği bölümünden deneyebilirsiniz.


Kaputun altında

Akıllı görsel boyutlandırma

Oluşturulan görseller %50 daha hızlı oluşturuluyor ve gözle görülebilir bir kalite kaybı olmuyor.

Kısmi yenileme

Özelleştirici artık önizleme ekranında istediğiniz bölümleri PHP kodunuzu JavaScript ile yazmanıza gerek kalmadan yenileyebileceğiniz bir çatı destekliyor.

Betik yükleyici iyileştirmeleri

Üst/alt alan bağımlılıkları için daha iyi betik desteği eklendi. Yeni wp_add_inline_script() sayesinde kayıtlı betiklere ekstra kod eklenebiliyor.

Daha iyi gömme şablonları

Gömme şablonları parçalara ayrıldı ve tema hiyerarşisi ile temalar tarafından üzerlerine yazılabilir.

JavaScript kütüphane güncellemeleri

jQuery 1.12.3, jQuery Migrate 1.4.0, Backbone 1.2.3 ve Underscore 1.8.3 paket ile beraber geliyor.

Son olarak

WordPress.org üzerindeki resmi 4.5 duyurusuna da buradan ulaşabilirsiniz.

Yine her zaman olduğu gibi yükseltme yapmadan önce mutlaka veritabanınızın ve dosyalarınızın yedeğini almanızı öneriyoruz. Sürüm yükseltmeyle ilgili olarak sizi sürüm yükseltme belgemize yönlendirebiliriz.

Yeni sürümle ilgili sorunlarınızı forumda paylaşabilir, Türkçe pakette bulduğunuz çeviri hatalarını ve çeviri hakkında önerilerinizi bize bildirebilirsiniz.

« | »

Bu yazıya link verenler: